Jak zabavit děti v dešti? Přinášíme vám nápady, které zaručeně fungují!

 Děti 
22. dubna 2017 08:20 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
9 fotografií v galerii
Když mají děti o zábavu postaráno, vydrží si hrát dlouho i doma. Shutterstock
Venku je typické aprílové počasí. Jeden den modro na kraťasy, druhý den deštivo a zima na bundu. I když tento rok spíš platí druhá možnost a ošklivé počasí se nás nechce pustit. Co ale dělat s dětmi, když musíte být stále zavřeni doma?

Už vás nebaví si podesáté hrát na Červenou Karkulku, číst stále dokola tu samou knížku, malovat už dvacátého medvěda a hrát na schovávanou? Venku to stále nevypadá, že byste mohla jít s dětmi ven a vy už jejich nevybitou energii přestáváte zvládat? Podívejte se na naše tipy, které zaručeně děti na nějakou chvíli zabaví.

Domácí bludiště

Pokud máte doma úzkou předsíň, je to ideální prostředí pro vytvoření provázkového bludiště. Z jedné strany natáhněte na druhou překážky tak, aby je děti musely podlézat nebo překračovat. Můžete použít buď krepový papír, provázek, mašli, gumu ze šicího stroje, zkrátka cokoliv. Lepenkou pak připevněte ke zdem a zadejte dětem úkol, že se nesmí provázků dotknout a musí přelézt na druhou stranu.

Dráhy pro auta

Hlavně kluci ocení, když jim dáte do rukou lepenku a povolíte jim, aby si například na gauči udělali s její pomocí dráhu pro autíčka. Dítě bude nadšené, že jste mu dovolila lepit lepenkou po jinak zakázaném místě a až si dráhu vytvoří, bude po ní autíčky určitě rád jezdit. Vy pak jen lepenku sundáte, hodíte do koše a je uklizeno.

Dráha pro kuličky

Pokud máte doma koš nevyhozených ruliček od toaletních papírů, právě přišel jejich čas. Slepte je k sobě a vytvořte tak dlouhý tubus. Ten pak pomocí lepenky připevněte ke zdi tak, aby jeden konec mířil nahoru a druhý dolů. Úhel je na vás. Tubusů můžete za sebe přilepit víc a udělat i různé zatáčky. Děti pak mohou házet do vytvořené dráhy balonky, nebo jakékoliv kuličky, které máte doma. Postačí klidně i oříšky, hopíky, ale třeba i balzám na rty.

Laboratorní pokusy

Je vaše dítě malý objevitel? Udělejte si z kuchyně laboratoř! Velice oblíbenou činností je dokazovat neustále dokola, že kyselina a zásada spolu bouřlivě reagují. Použít se dají bezpečné ingredience – ocet a jedlá soda. Pro lepší efekt můžete do octa přidat potravinářské barvivo a jar, aby to navíc ještě hezky pěnilo. Pak už jen přisypte sodu a kochejte se.

Balónkové závody

Nafouknutý balónek je skvělý pohon pro rakety nebo pro autíčka. Pokud na něj připevníte brčko, kterým provléknete provázek, získáte skvělou raketu.

A co děláte s dětmi vy? Máte nějaký nápad, který zaručeně funguje?

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Vodu z rýže byste neměli vylévat do odpadu. Důvod vás možná překvapí

Tech

8 mýtů o hybridech, které vám brání vytěžit z tohoto pohonu maximum