Nemůžete se v práci na nic soustředit? Zkuste sílu jinanu
Na co všechno lze tuto rostlinu populární v tradiční čínské medicíně využít, si můžete přečíst na následujících řádcích.
Komplex látek s pozitivními účinky
O blahodárných účincích tohoto stromu pojednává již ajurvéda. Avšak i moderní věda využívá jeho benefity pro zdraví těla i duše, a to s pomocí desítek biologicky aktivních látek. Těm se zjednodušeně říká ginkgolidy a mají řadu prokazatelných kladných účinků na lidské zdraví.
Využijte maximum kyslíku
Základním pozitivním účinkem, od kterého se odvíjí celá řada dalších, je rozšíření kapilár v periferním cévním řečišti a mikrocirkulační zlepšení průtoku krve. Zlepšuje také využití kyslíku z krve. To vše se projevuje především na kvalitní činnosti centrálního nervového systému, lepším prokrvením mozku a končetin.
Jinan dvoulaločný je také skvělý pomocník při tvořících se otocích nohou, což má společné například s další přírodní látkou bromelin, která se nachází v ananasu.
Zlepšete paměť i soustředění
Komplex látek obsažený v extraktu z jinanu dvoulaločného je vhodné užívat jako podpůrnou léčbu, respektive doplněk stravy, pro zlepšení paměti a soustředění, lepší činnost periferního oběhového systému, podporuje také rychlejší zotavení po úrazech hlavy a poranění mozku.
Pozor na zvýšené krvácení
Není však možné extrakt z této blahodárné rostliny užívat zcela bezmyšlenkovitě. Ginkgo biloba (jinan dvoulaločný) by neměl být například dlouhodobě podáván při užívání léků na ředění krve. V kombinaci s ibuprofenem může zvyšovat krvácivost. Dlouhodobé užívání může způsobit také trávicí obtíže, bolesti hlavy nebo alergické kožní reakce. Nesmí jej užívat ani těhotné a kojící ženy.
Stejně, jako v případě jiných doplňků stravy, i tady platí, že ne vše přírodní je samospásné a pokud u vás dlouhodobě přetrvávají jakékoliv potíže, je vhodné je konzultovat s vaším lékařem. Ani prostředky tradiční čínské medicíny nesvědčí každému a často je třeba nejprve nalézt skutečnou příčinu zdravotních problémů.