Podprsenku i kalhotky vybírejte i podle typu vaší postavy

 Móda 
05. července 2019 16:31 / Marie Popelková
  5
📷
8 fotografií v galerii
Každá žena může v pádle vypadat dobře Depositphotos
Jestliže vyrážíte do obchodu pořídit si nové spodní prádlo, mějte na paměti, že vybírat jen očima je značně ošemetné. To, co sluší figuríně s dokonalými křivkami, na vás vůbec nemusí vypadat dobře. Uvědomte si, jaký typ postavy máte - v mnohém vám to výběr prádla usnadní.

Žen, které se pyšní takřka bezchybnou postavou, není mnoho. V drtivé většině každá z nás bojuje s nějakou tou nedokonalostí. Ale nezoufejte. Rizikové partie lze velmi dobře zamaskovat vhodným spodním prádlem. To dokáže nedostatky zakrýt a naopak přednosti zvýraznit. Vše se odvíjí od vašeho typu postavy.

Postava ve tvaru trojúhelníku

Pro každý typ postavy jsou charakteristické jiné proporce. Postava ve tvaru trojúhelníku se vyznačuje tímto:

 • Útlejší horní polovina těla včetně pasu.
 • Boky jsou naopak výrazné.
 • Stehna a zadeček jsou silnější.

Ženy s tímto typem figury by měly svou pozornost zaměřit na zvýraznění ňader a dekoltu, největší pozornost zaměřte na horní část těla. Zadeček a stehna naopak nenápadně skryjte. Jaké spodní prádlo je tedy ideální? Sáhněte po zdobené a zajímavé podprsence s push–up efektem, která opticky zvětší vaše ňadra a vykouzlí vám svůdný dekolt. Velmi pěkně bude působit trojúhelníková podprsenka nebo takzvaná balkonetka. Potřebujete trochu vyvážit celkový dojem, proto vsaďte na vyztužené modely.

Co se spodních kalhotek týče, můžete obléknout modely klasického střihu nebo šortkové kalhotky s nohavičkou, které opticky stáhnou zadeček a zúží stehna.

Postava ve tvaru obráceného trojúhelníku

Tato postava je přesným opakem předchozího typu.

 • Horní část těla je mohutnější.
 • Typická jsou větší prsa a širší ramena.
 • Směrem dolů se postava zužuje.
 • Boky a pas jsou téměř chlapecké.

Potřebujete podtrhnout krásný dekolt, odvést pozornost od větších ramenou a trochu podpořit ženskost v dolní části. Vsaďte na nevyztuženou podprsenku s kosticemi, která vašim ňadrům poskytne dostatečnou oporu. Bude vám slušet například „bardotka“ zdobená krajkou. Můžete zvolit i velmi sexy modely.

Štíhlé boky a menší zadeček vám umožní zvolit kalhotky s nižším střihem, ideálně bokovky, které by měly být ve stejném designu jako podprsenka.

Chlapecká postava

Chlapeckou postavu mají většinou hodně štíhlé, vysportované ženy. 

 • Postava je rovná bez znatelných boků a pasu.
 • Ňadra bývají menší.

V tomto případě je třeba klást důraz na zvýraznění ženských křivek. Tedy podpořit objem hrudníku a vytvarovat pas. Volte plnější podprsenky push-up, které zvýrazní objem ňader. Opět můžete vsadit na zdobené košíčky a zajímavé materiály, které zaujmou na první pohled. Nebojte se lehce průsvitného modelu.

Za pomoci vhodných kalhotek můžete dodat bokům objem a zdůraznit pas. Pro váš typ postavy jsou ideální tanga případně kalhotky brazilky, které opticky zvětší boky a zadeček.

Přesýpací hodiny

Tento typ postavy lze považovat za ideální.

 • Prsa jsou plná.
 • Pas útlý.
 • Větší zadeček a výraznější boky.

Vystačíte si s nevyztuženou podprsenkou, slušet vám bude také korzetový styl, který ještě více podtrhne vaše přednosti.

Kalhotky vyberte spíše vykrojené, skvělou volbou budou brazilky zdobené krajkou. Paradoxně vám budou slušet také kalhotky s vyšším pasem. Naopak se vyhýbejte bokovkám, které zbytečně potlačí vaši ženskost. O tom, jaké zdravotní komplikace může ženám způsobit nevhodné spodní prádlo, jsme psali zde.

NEJPOPULÁRNĚJŠÍ
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Celý svět zasáhla zpráva o rakovině princezny Kate. Její mladší bratr James zveřejnil dojemný vzkaz a...

Styl

Díky mimořádně vysokému množství hořčíku dokáží koupele v epsomské soli ulevit od depresí, bolesti a...

Dům a zahrada

Efektivní úklid v domácnosti se psem: Jak na chlupy, skvrny od bláta, moči či krve